شباهت سرنگونی ایرباس ایرانی و بوئینگ اوکراینی

دستگاه‌های تئوری توطئه ساز نوادگان دائی جان ناپلئون بکار افتادند

شرایطی که هواپیمای اوکراین مورد هدف قرار گرفت با وضعیتی که ایرباس ما سرنگون گردید چندان بی‌شباهت نبود. با این تفاوت که آمریکایی‌ها بلافاصله که متوجه شدند چه خطای فاحشی انجام داده‌اند اعتراف نمودند اما ما سه روز به عالم و آدم دروغ گفتیم و
سعی کردیم شواهد را هم پاکسازی کنیم.

دستگاههای تئوری توطئه ساز نوادگان دائی‌جان‌ناپلئون به کار افتادند. گفتند چون این چندمین سقوط هواپیماهای بوئینگ بوده لذا آمریکاییها میخواهند بگویند بوسیله شلیک موشک سرنگون شده تا اعتبار بوئینگ بیشتر ازاین سقوط نکند. گفتند آمریکایی‌ها با اتهام ساقط کردن هواپیمای اکراین توسط ایران، دارند انتقام شکست‌های سیاسی و نظامی اخیرشان را می‌گیرند. گفتند چون تلفات آمریکایی‌ها در الاسد زیاد بوده، آمریکایی‌ها می‌خواهند اذهان عمومی را سرگرم ماجرای دیگری بنمایند. یک تئوری دیگر این بود که آمریکایی‌ها می‌خواهند پیشرفت، ابهت و دقت باور نکردنی سامانه موشکی ایران را خدشه‌دار کنند چون خود آمریکایی‌ها هم از سرعت و دقت موشک‌های ایران در بهت و حیرت فرو رفته بودند و سایر فرضیه‌های دایی‌جان ناپلئونی.

الان هم همه بدنبال مجازات عامل این اشتباه هستند. یعنی در کل این سه روز تنها اشکالی که اتفاق افتاده بوده تشخیص اشتباه یک مسئول نظامی بوده و مابقی ارکان نظام به وظایفشان درست عمل کرده‌اند.

برگرفته از کانال تلگرامی صادق زیبا کلام

Print Friendly, PDF & Email