این خانواده باید الگویی برای همه خانواده های جهان باشد!

محمد مهدوی فر نوشت :

همانطور که میدانید همه روحانیون بد نیستند. به عنوان مثال مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی مدتی وزیر کشور بود ولی بعد از آن از سیاست کناره گیری کرد و عمر پر برکت خود را صرف تاسیس دانشگاه امام صادق کرد.

مرحله اول تهیه زمین و ساختمان دانشگاه بود. او بجای تلاش و صرف هزینه برای خرید زمین و ساخت دانشگاه فکر زیرکانه ای کرد و زمین و ساختمان مرکز مطالعات مدیریت که متعلق به آقای لاجوردی بود را مصادره کرد ( مرکز مطالعات مدیریت شعبه دانشگاه هاروارد در ایران بود و هنوز هم به آن منطقه پل مدیریت میگویند).

بعد از آن خودش را رییس مادام العمر دانشگاه اعلام کرد و خانه ای مجلل داخل محوطه دانشگاه برای خود برگزید. سپس همسرش خانم قدسی سرخه ای را هم رییس مادام العمر واحد خواهران اعلام کرد. قوانین این دانشگاه مستقل از وزارت علوم بود و آیت الله شخصا حقوق و مزایای خودش و همسرش و دیگران را مشخص میکرد. ایشان بعدا از مازاد بودجه دانشگاه چند بنگاه اقتصادی برای خودش ایجاد کرد از جمله : پوشاک جامعه و داروسازی حیان و مجتمع میلاد نور در شهرک غرب و همین‌طور مرکز خرید بزرگ نور در تقاطع ولی عصر و طالقانی و…

برادر بزرگ‌تر ایشان محمدباقر باقری کنی قائم مقام رئيس دانشگاه‌ و عضو فعال بیت رهبری می باشند. همین برادر قائم مقام دو پسر دارد، یکی علي باقري ( استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق) كه معاون سعيد جليلی (استاد علوم سياسی دانشگاه امام صادق) در شورای عالی امنيت ملی بود.

پسر دیگر هم مصباح‌الهدی باقري كني (استاد مدیریت دانشگاه امام صادق) كه داماد آیت الله خامنه ای و همسر خانم بنت الهدی خامنه‌ای است او هم چند سالی مدیر طرح و برنامه دانشگاه و رئيس دانشکده مديريت آن بوده‌است.
دختر آیت الله کنی، صدیقه مهدوی کنی (استاد علوم قرآنی دانشگاه امام صادق) قائم‌مقام مادر در واحد خواهران هستند.
همسر این خانم حجة الاسلام ابراهیم انصاریان فرزند شیخ حسین انصاریان مسئول دفتر آیت‌الله در مجلس خبرگان بودند. این زوج دو فرزند دارند زهیر انصاریان (استاد فلسفه دانشگاه امام صادق) که مدیر اداره گزینش دانشجویان بود و ضحی انصاریان که در واحد خواهران دانشگاه امام صادق شاغل است.

جالب است بدانید همه نامبردگان بالا که استاد دانشگاه امام صادق هستند در همین دانشگاه یعنی دانشگاه پدرشان فارغ التحصیل شده اند.

دختر کوچک آیت‌الله هم مهدیه مهدوی کنی است (فارع‌التحصيل و استاد تاریخ اسلام دانشگاه امام صادق) که هم اکنون مدیر گزینش واحد خواهران و نیز مدیر مدارس دخترانه غیرانتفاعی وابسته به دانشگاه است. همسرش حجت‌الاسلام سیدمصطفی میرلوحی هم عضو هئیت علمی و مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه امام صادق و مدیر و امام جماعت و تولیت مسجد امام صادق در میدان فلسطین است. این زوج سه فرزند دارند. فرزند اول سیدمحمدحسین میرلوحی که فعلا دانشجوی دانشگاه امام صادق و ضمنا داماد حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان است دو فرزند دیگر هنوز مدرسه می‌روند و تصمیم دارند با تلاش و کوشش در دانشگاه پدر بزرگشان استاد و مدیر بشوند.

آیت الله یک فرزند پسر هم دارند به نام محمد سعید مهدوی کنی (فارع‌التحصيل و استاد ارتباطات دانشگاه امام صادق) که هم اکنون ریاست دانشگاه را برعهده دارد . همسر او هم در همین دانشگاه کار می‌کند. این زوج سه فرزند دارند که آنها هم هنوز به سن دانشگاه نرسیده‌اند که وارد دانشگاه خانوادگی شوند.

واقعا این خانواده باید الگویی برای همه خانواده های جهان باشد و شخص آیت الله که عمر خود را صرف علم و دانش و مال حاصل از علم کرد.

این دانشگاه به اقوام و وابستگان مقامات که میخواهند وزیر یا نماینده مجلس یا مدیر کل بشوند و مدرک مناسب ندارند امتیازات خاصی میدهد که در کمترین زمان مدرک مورد علاقه خود را تحصیل نمایند.

اجرکم عندالله

برگرفته از کانال تلگرامی پایگاه خبری جانبازان اصلاح طلب دفاع مقدس

Print Friendly, PDF & Email