قانون اساسی کشور، غلط می‌کند!

به قرارمسموع خرنای آدینه ی مشهد افاضه فرموده‌اند:
قانون اساسی کشور ، غلط می‌کند! خفتگان معمم را، ناظر بر اول شخص مملکت و مسئول عزل و نصب رهبر می‌کند؟؟؟!!!”

علم الهدی : “قانون اساسی غلط کرده گفته وظیفه مجلس خبرگان نظارت بر رهبری و عزل اوست/ شما نمایندگان که بفکر معیشت مردم نیستید، خبرگان هم نباشند؟”

سردار علائی رئیس سابق ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اولین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در گفتگو با پایگاه خبری جماران : شیوه‌های حکمرانی باید تغییر کند. نه در اینها مشکل نداریم. شیوه‌های حاکمیتی ما مشکل دارد؛ شیوه‌های حکمرانی باید تغییر پیدا کند. در همه حوزه‌های حکمرانی ما باید به سمت حکمرانی خوب برویم. حکمرانی خوب معیارهای خودش را دارد و باید با آن معیارها عمل کنیم.
نگرانی و ناراحتی مردم به شیوه های حکمرانی ارتباط دارد؛ یعنی ساختار سیاسی ما دارای گسل‌هایی هست که به جای اینکه این گسل‌ها ترمیم شود همه طرفین ماجرا به این گسل‌ها و شکاف‌ها دامن می‌زنند. مثلاً در استیضاح‌های اخیر نیّت مجلس این بود که کار را بهتر کند ولی همه استیضاح‌ها کار را بدتر کرد. اولاً دو وزارتخانه را بدون وزیر گذاشتند، ثانیاً اینکه همه وزیران و دولت را نگران کردند، ثالثاً اینکه در جریان استیضاح‌ها مجلسی‌ها گفتند دولت فاسد است و دولت گفت مجلسی‌ها فاسد هستند. این به چه معناست؟ مردم اینها را می‌شنوند.
ازقضا، بنده نیز با ایشان همرأی‌ام!
اگر خبره ی ممالک محروسه ایران امثال ایشان است، بنده به عنوان يك رعیت هرگز حاضر نخواهم شد نظارت و عزل و نصب يك دهدار هم به عهده ایشان باشد؛ فضلا عن عزل و نصب و نظارت بر سلطان اسلام‌پناه!
پ.ن:
سردار علائی عزیز توصیه نموده‌اند “درشیوه حکمرانی تجدید نظر شود؛ درهمه حوزه‌ها”
این رعيت يك قبا به محضر ایشان عارض‌ام: “تجدید نظر مدت‌هاست که رخ داده در همه حوزه‌ها! با همان تجدید نظر که در قانون اساسی رخ داد بحمدالله در همه حوزه‌ها :#تعرب بعد الهجرة رخ داد؟! الان ممالک محروسه بعد از دو نهضت عظیم مشروطیت و جمهوریت، به عصر ماقبل مشروطه به قهقرا رفته است. حتا ادبیات سیاسی رجال و اعیان مملکت هكذا!
از بانك غلط می‌کند قبله عالم بگیر تا غانون اساسی غلط می‌کند علم‌الكذا؟! (فبنوشت پارسال در چنین روزی، ذیل خیرخواهی سردار علائی عزیز)
::

محمد امجد

Print Friendly, PDF & Email