ماجرای شیشه کثیف و دستمال نه چندان تمیز

آقای غلامرضا تاجگردون که این روزها موضوع اعتبارنامه اش به بحث جدی در مجلس یازدهم تبدیل شده مدتی است در گفتگو با رسانه ها و انتشار فیلم در فضای مجازی در حال دفاع از خود در پیشگاه افکار عمومی است.

قطعا برای کسی که نزد افکارعمومی متهم به برخی تخلفات و مشخصا فساد شده و از دو مرحله فیلتر نظارتی نیز گذشته، استفاده از ابزارهای رسانه ای برای بیان آنچه که خود را در آن محق می داند امر غیرطبیعی نیست. اما ایشان در یکی از آخرین اظهارات خود سخنی بر زبان رانده که گویای زاویه نگاه نادرست وی در امر بسیار مهم مبارزه با فساد است. 

تاجگردون در پاسخ به پرسشی درباره وجود پرونده ای که وی از آن برای امتیازگیری استفاده می‌کند، گفته است: 
من پرونده ای از کسی ندارم واگر هم داشته باشم طبعم این نیست که بروم دنبال خراب کردن کسی. این روزها هر کسی یک چیزی دارد . شاید من شیشه کثیف باشم ولی شما هم دستمالتان تمیز نیست که بخواهید شیشه من را تمیز کنید. حواستان باشد. 

در این زمانه که رسم بر افشای دانسته ها در صورت عدم اجابت خواسته هاست، هر کس از سوی خودش اطلاعتی از فساد مسئولین دارد که سینه اش مخزن اسرار انقلاب است از صادق آملی لاریحانی گرفته تا احمدی نژاد و روحانی و غیره. اگر همچنان در حاکمیت نظام باشی می توانی به حیات ننگین خود ادامه دهی و اگر خارج از مرزها باشی باید این صندوقچه اسرار در دیار غربت خودکشی شود.

در هر کشور آزادی که باشی، هر کس چنین ادعایی داشته باشد که جرمی در جایی اتفاق افتاده و آنرا گزارش نداده، خود مجرم است ولی در ایرانِ بر پایه قوانین اسلام، می توان تا روز موعود که مهره، سوخته گردد، از آن چشم پوشی کرد.

آقای تاج گردون! روز شما هم فرا خواهد رسید!

مجتبی ناظری

Print Friendly, PDF & Email