نرگس محمدی را آزاد کنید

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی از فعالان سرشناس حقوق بشر ایران گفت خانم محمدی هنگام انتقال از زندان اوین به زندان زنجان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

آقای رحمانی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین در ضرب و شتم دخالت داشته و چندبار خانم محمدی را به دیوار کوبیده است.

به‌گفته آقای رحمانی، “در جریان درگیری ماموران، دستان نرگس زخمی شده و همراه با خونریزی بوده است.”

آقای رحمانی نوشته است “این تبعید اجباری” بدون “ابلاغ حکم انتقال” بوده است و در حالیکه ماموران اطلاعات حضور داشتند، دست خانم محمدی خونریزی داشته و “چند جای بدنش کبود شده است.”

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران، با انتشار نامه‌ای غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین، را متهم کرده که برای انتقال او به زندان زنجان شخصا به او حمله فیزیکی کرده و دشنام داده است.

آقای ضیایی مرداد ماه امسال رئیس زندان اوین شد. او پیشتر رئیس زندان رجایی‌شهر کرج بود.

بخشی از نامه نرگس محمدی

ناباورانه آقای ضیایی از دو طرف بدنم دستانش را قلاب کرد و من را از جا کند و با سر داخل ماشین فرو برد، مقاومت کردم اما از پشت آنچنان فشار داد که داخل ماشین افتادم. ..

میان حداقل ۵۰-۶۰ نفر نیروی امنیتی- قضایی و زندان محاضره شده بودم. ماشین هایی وارد محوطه شدند، ۸ نفر داخل ماشین ها بودند و آقای ضیایی که هیچ توهین و حرمت شکنی چه به لحاظ کلامی و چه به لحاظ فیزیکی و ضرب و شتم کوتاهی نکرده بود گفت که دستور انتقال تو به من ابلاغ شده بود و می خواستم در دفترم آن را به تو ابلاغ کنم. با دیدن ماشین ها و نیروها متوجه شدم که قصد تبعید من را دارند، شروع کردم به خواندن سرود “زده شعله در چمن،‌ در شب وطن،‌ خون ارغوان ها، تو ای بانگ شور افکن تا سحر بزن شعله در کرانها” که ناگهان مردان ریش دار وزارت اطلاعات از پشت به من حمله کردند و با مشت داخل ماشین انداختند و من دوباره از زندان عمومی زنجان سر درآوردم.

زندانی سیاسی
نرگس محمدی را آزاد کنید
شرم مان باد که در روز میلاد پیامبر رأفت و رحمت و مبشر حضرت احمد ص ، زندانبان اسلامشاهی اموی جنایت می کند و مهتران قم و قوم خفه خون گرفته اند!
تفو بر تو ای سنگدل وجدان مرده ، تفو!

محمد امجد

Print Friendly, PDF & Email