هجمه ها به بیانات آیت الله محمود امجد

عطاء الله مهاجرانی:

«در آستانه ماه رجب سال گذشته که باخبر شدم، آیت الله امجد به فرانسه مى‌آیند. با ایشان صحبت کردم، که یک دهه فرانسه بروم و هر روز با ایشان روزى ٤ تا ٥ ساعت رسالة الولایة علامه طباطبایى را بخوانم و براى جوانان کتابى در شرح و تفسیر رساله بنویسم. ممکن نشد.

پیشنهاد کردم ایشان در این فرصت ویژه روزگار کرونا، کتابى در تفسیر قرآن مجید و در تبیین “غرر آیات” بنویسند. به دوستان تهران هم گفتم منابع لازم را براى ایشان ارسال کنند. ممکن نشد. ناگاه ایشان با سخنانى بسیار تند و ساختارشکن همه ما را بهت زده کردند.

آیت‌الله خامنه‌اى رمز اقتدار و عزت ملى و سربلندى ملت و نظام جمهورى اسلامى ایران‌اند. مى‌توان خیرخواهانه از بسیارى از امور اجرائى و قضایى و مجلس و سپاه انتقاد کرد. اما ساختارشکنى و انکار انقلاب و نظام امر دیگرى است. به تعبیر امیرمؤمنان: لقد صرت جسرًا لمن حارب الله و رسوله.

ربنا لا تکلنا الى انفسنا طرفة عین ابدا لا اقل من ذالک و لا اکثر. و لله الحمد حمد الشاکرین.»

جناب مهاجرانی عزیز و همسر محترمه شان ،خانم کدیور ، گویا تحت فشار روانی رژیم جبار و غدار فاسد و مفسد، برای عقب نیفتادن از سیاهی لشگر اموی مشربان اسلامپناه به مرد خدا محمود امجد تاخته اند و المنة لله که صراط مستقیم خودشان را از کوره راه انحرافی اموی ستیزان هوادار محمود امجد جدا کرده اند . بنده خدا را شاکرم که این دو مریدِجدیدحضرت محمود -که از ظن خود هوادار امجد شده بودند- به سرعت ، آبادانی دنیا و آخرت شان را از بیراهه دوزخی ما “مغضوبان زمین و زمانه“ نجات دادند« وهنیئاً لأرباب النعیم نعیمهم» هم حضرت امجد از این ادبار خشنود است و هم این بنده مسکین که میزبان ایشان ام آنهم به جبر کرونا! ( خانم کدیور این میزبان مسکین را حابس و حاصر این مرد خدا گمان کرده است وبنده در خصوصی به جناب مهاجرانی نوشتم «شما این مدعای ایشان را قبول دارید؟!» )
البته هنوز توئیت های جناب مهاجرانی را دریافت نکرده بودم وفقط ابراز گلایه ای بود در قالب استفهام انکاری در جواب خیرخواهی و انذار مصلحت اندیشانه ایشان که « این ایام بسرعت می گذرد و تمام می شودو… »یعنی که ما بالاخره خیلی خودمان را در این تنور روح الله مقتول نسوزانیم و گذرگاه عافیت تنگ است؟!
واما آن پیشنهاد رساله الولایه علامه طباطبائی و غررآیات قران را که عدم اعتنا؟! ویا عدم تحقق اش را مبهم گذاشتند میگذارم برای بعد! بعد از آنکه خود ایشان صادقانه و شجاعانه حکایت کنند موانع خود و حضرت محمود را.

جناب مهاجرانی عزیز گمان نمی کنم شما مانند خانم کدیور محمود امجد را کانالیزه فرزند بدانید و به خوبی استقلال و فردیت مومنانه “دورفیق و همدل و هم مرام “ را ( که از قضا پدر و فرزند شده اند) باور دارید. می دانم که در قلب تان تصدیق می کنید ؛هرچند شرایط زمانه مانع جاری شدن همه باورهای قلبی تان به زبان و قلم باشد.
با این مقدمه مبسوط یک آموزه ناب امجد/طباطبائی را همینجا بر صفحه مجاز به شما هدیه می کنم:

محمود امجد از مراد معنوی خویش حضرت علامه طباطبائی با دل و جان آموخته است که «انسان باید شفقت داشته باشد»
چنین مردحق ای جسر هیچ کس نخواهد شد؛ «زیرا که یکی را به دوعالم طلبیدند»
بیش از این مصدع نمی شوم.

پس از انتشار اعتراضات انتقادی و خیرخواهانه‌ آیت‌الله امجد، این استاد اخلاق حوزه مورد هجمه های توهین آمیز بسیاری قرار گرفت، در این میان صفحه اینستاگرام منتسب به آیت‌الله فاطمی‌نیا، از دوستان قدیمی آیت‌الله امجد با انتشار فیلمی به واکنش‌های دیگر در این زمینه پیوست اما با پیگیری های مخاطبان دغدغه مند و اخلاق مدار، مشخص شد که بازهم بر منوال همان روال امپراتوری دروغ، فریبی دیگر صورت گرفته و این ویدئو مربوط به پيج رسمي ايشان نيست و در یک صفحه متعلق به علاقه‌مندان ایشان منتشر شده اما تحت عنوان واکنش ایشان منتشر شده است همانطور که سوء استفاده از نام ايشان از سال ٨٨ به بعد در میان جریان مذکور به راه افتاده است.

محمد امجد

@Kaleme

Print Friendly, PDF & Email